GRM32ER61E226KE15L Murata Manufacturing
GRM32ER61E226KE15L Images
Please contact us for more photos of GRM32ER61E226KE15L
Part Number GRM32ER61E226KE15L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 25V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM32ER61E226KE15L
Datasheet download GRM32ER61E226KE15L.pdf
Request Quotation for GRM32ER61E226KE15L
GRM32ER61E226KE15L Specifications
Part Number GRM32ER61E226KE15L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 85 °C
Package/Case 1210
Dielectric X5R
Rad Hard No
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm