| Part Number | LQG18HH12NJ00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 191990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 600mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG18HH12NJ00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG18HH12NJ00D |
|---|---|
| Minimum Quality Factor | 12@100MHz |
| Package Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Supplier Package | 0603 |
| Technology | Multi-Layer |
| Package/Case | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Current | 600 mA |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Core Material | Air |
| Inductance | 12 nH |
| Type | RF Chip |
| Tolerance | 5 % |
| Maximum Self Resonant Frequency | 2.2(Min) GHz |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Protection Style | Unshielded |
| Maximum DC Resistance | 300 MOhm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG18HH12NJ00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Metal Foil 2.2uH 20% 300KHz Ferrite 55.5A Bulk Download PDF datasheet for HC3-2R2-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 0.752uH 3.01uH 25% 100KHz Amorphous Metal 9A 4.48A T R Download PDF datasheet for CTX0.68-1A-R.pdf |
|
Pulse | CHIP IND 110NH K - |
|
Bourns | BNSSRR7045-2R2M Download PDF datasheet for SRR7045-2R2M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-470M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound Download PDF datasheet for LQW15AN10NG80D.pdf |
|
Panasonic | CHIP CHOKE COIL 8.2UH 12 X 12 - |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 100mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for CBC3225T102MR.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 330mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CCMC900STS.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 330mA 1515 T R Download PDF datasheet for VLCF4028T-101MR33-2.pdf |