| Part Number | LQW18AN22NG00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 846540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQW18AN22NG00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQW18AN22NG00D |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.8 x 1 x 1 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Tolerance | 2 % |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQW18AN22NG00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 4.1A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER3R3M1A.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |
|
Murata Manufacturing | FIXED IND 3.6NH 750MA Download PDF datasheet for LQG15HS3N6B02D.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 4.9A 12 X 12 X 4.5mm Download PDF datasheet for CDRH124NP-6R8M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRU5028A-1R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRU1038-150Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 39uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRR1280-390M.pdf |
|
API Delevan | Ind Bead Shielded 490Ohm 100MHz Ferrite 9.5A T R Download PDF datasheet for SMB2.5R-2.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 780mA T R Download PDF datasheet for PM105-151K-RC.pdf |