NACK470M16V5X6.1TR13F NIC Components
NACK470M16V5X6.1TR13F Images
Please contact us for more photos of NACK470M16V5X6.1TR13F
Part Number NACK470M16V5X6.1TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 47uF 16V 20% (5 X 6.1mm) SMD 160mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACK470M16V5X6.1TR13F
Datasheet download NACK470M16V5X6.1TR13F.pdf
Request Quotation for NACK470M16V5X6.1TR13F
NACK470M16V5X6.1TR13F Specifications
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Leakage Current 3@2Min uA
Operating Temperature -55 to 105 °C
Tolerance 20 %
Voltage(DC) 16 V
Max Processing Temp 250
Package/Case 5 X 6.1(Max)
Lead Finish Tin/Bismuth
Capacitance Value 47 uF
Ripple Current 160 mA
Product Dimensions 6.1 mm
Product Diameter 5 mm