| Part Number | NMC0201NPO8R2D25TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 279280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 8.2pF 25V C0G 0.5pF SMD 0201 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC0201NPO8R2D25TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC0201NPO8R2D25TRPF |
|---|---|
| Capacitance Value | 8.2 pF |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 0201 |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Dielectric | C0G |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0201 |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Product Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.33 mm |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.33(Max) mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC0201NPO8R2D25TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% SMD 1206 Paper T R Download PDF datasheet for 12061C472KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C473J3RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0015uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C152KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31CR71H225KA88L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM21X5R225K10AT.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C104K3RAC7867.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.047uF 16V X7R 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL05B473JO5NNNC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.33uF 16VDC X7R 10% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for CL21B334KOCNNNC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.047uF 50V F -20% to 80% Axial 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for UP050F473Z-B-BZ.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C104J5RACTU.pdf |