| Part Number | NMC0603NPO8R2C50TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 333170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC0603NPO8R2C50TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC0603NPO8R2C50TRPF |
|---|---|
| Case Style | Ceramic Chip |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 0603 |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Case Size | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 8.2 pF |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 1 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Dielectric | C0G |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 1(Max) mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC0603NPO8R2C50TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL32A475KAULNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 100V C0G 2% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR211A471GARTR1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.022uF 4V X6S 10% SMD 0201 105\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for AMK063C6223KP-F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM05CG220J50AH.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.068uF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C683J5GAC7800.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C330C104K2R5TA7303.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 50V C0G 1% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065A471FAT2A.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402X5R475M6.3TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 16V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1206YD106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 200V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR152A330JAR.pdf |