UUR1H220MCL1GS Nichicon
UUR1H220MCL1GS Images
Please contact us for more photos of UUR1H220MCL1GS
Part Number UUR1H220MCL1GS
Manufacturer Nichicon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 50V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 45mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UUR1H220MCL1GS
Datasheet download UUR1H220MCL1GS.pdf
Request Quotation for UUR1H220MCL1GS
UUR1H220MCL1GS Specifications
Part Number UUR1H220MCL1GS
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 5.8 mm
Ripple Current 45 mA
Capacitance Value 22 uF
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 6.3 X 5.8
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.8 mm