| Part Number | APSE2R5ETD821MF08Z |
|---|---|
| Manufacturer | Nippon ChemiCon |
| Description | NCCAPSE2R5ETD821MF08Z CAPACITOR (HF) PSE |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Aluminum |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | APSE2R5ETD821MF08Z |
| Datasheet download |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-APSE2R5ETD821MF08Z |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
Panasonic | Cap Aluminum 470uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 850mA 2000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEFK1E471P.pdf |
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 270uF 16V \u00b120% (6.3 X 8mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2.5mm 0.01 Ohm 5080mA 20000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for APSG160EC3271MF08J.pdf |
Panasonic | Cap Aluminum 680uF 16V 20% (10 X 10.2mm) SMD 850mA 2000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEFK1C681P.pdf |
Panasonic | Cap Aluminum 22uF 35V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 60mA 1000 hr 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECEA1VKS220I.pdf |
Panasonic | Cap Aluminum 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2.5mm 65mA 2000 hr 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECA1HM100i.pdf |