EKZM250EC3471MJC51 Nippon ChemiCon
EKZM250EC3471MJC51 Images
Please contact us for more photos of EKZM250EC3471MJC51
Part Number EKZM250EC3471MJC51
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCEKZM250EC3471MJC51 CAPACITOR (HF)
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EKZM250EC3471MJC51
Datasheet download -
Request Quotation for EKZM250EC3471MJC51
EKZM250EC3471MJC51 Specifications
Part Number EKZM250EC3471MJC51
Replacement Part Number PART-EKZM250EC3471MJC51
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for EKZM250EC3471MJC51
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
EEUFR1E471Y
Panasonic
Cap Aluminum 470uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 1240mA 8000h 105\u00b0C Bulk