| Part Number | TND14V-470KB00AAA0 |
|---|---|
| Manufacturer | Nippon ChemiCon |
| Quantity in stock | 180970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 30VAC 37VDC 47V Thru-Hole Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TND14V-470KB00AAA0 |
| Datasheet download |
| Part Number | TND14V-470KB00AAA0 |
|---|---|
| ESD Protection | 0 |
| Maximum DC Voltage Rating | 37 V |
| Clamping Voltage | 93 V |
| Maximum AC Voltage Rating | 30 V |
| Tolerance Voltage | 10 % |
| Capacitance Value | 0.008 uF |
| Energy | 11 J |
| Technology | Metal Oxide |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | Radial |
| Varistor Voltage | 47 V |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Type | Through Hole |
| Lead Style | Radial |
| Clamping Current | 10 A |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Replacement Part Number | PART-TND14V-470KB00AAA0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Var MOV 150VAC 200VDC 4500A 240V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S151K101.pdf |
|
AVX | Var MLV 6.4VAC 9VDC 120A 12.7V 0805 SMD T R Download PDF datasheet for V2F109C200Y1FRP.pdf |
|
Nippon ChemiCon | NCCTND20V-820KB0LLAA0 VARISTORS - |
|
AVX | Var MLV 42VAC 60VDC 250A 76V 1210 SMD T R Download PDF datasheet for VC121060J121RP.pdf |
|
TDK | Var MOV 50VAC 65VDC 400A 82V Radial T R Download PDF datasheet for B72205S500K211.pdf |
|
TDK | Var 175VAC 225VDC 1.75kA 270V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B72207S2171K111.pdf |
|
Panasonic | Var 385VAC 505VDC 3500A 620V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV10D621CS.pdf |
|
TDK | Var 250VAC 320VDC 1200A 390V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B72207S251K211.pdf |
|
Bourns | Var MOV 320VAC 415VDC 4500A 510V Radial T R Download PDF datasheet for MOV-14D511KTR.pdf |
|
Panasonic | Var 275VAC 350VDC 1750A 430V Radial T R Download PDF datasheet for ERZVA7V431.pdf |