| Part Number | NL-M451V |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Quantity in stock | 114050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | M451 452 453 451M STARTER KIT |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Kits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NL-M451V |
| Datasheet download |
| Part Number | NL-M451V |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-NL-M451V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | ATmega168PB Xplained Mini Microcontroller Evaluation Kit Download PDF datasheet for ATMEGA168PB-XMINI.pdf |
|
STMicroelectronics | L6563H, L6699 and SRK2001 12V 150W Resonant Converter Evaluation Board Download PDF datasheet for STEVAL-ISA170V1.pdf |
|
Maxim Integrated | MAX8521 Evaluation Kit Download PDF datasheet for MAX8521EVKIT.pdf |
|
Xilinx | XLXARTY S7-50T SPARTAN-7 50 FPGA - |
|
Integrated Device Technology | Wireless Power Receiver Reference Solution Download PDF datasheet for P9025AC-R-EVK.pdf |
|
Xilinx | Characterization Kit for 80 GTH(13.1Gbps) Transceivers of On-board Virtex-7 V690T FPGA Download PDF datasheet for CK-V7-VC7215-G.pdf |
|
Texas Instruments | Sitara AM572x ARM Processors Camera Module Board Download PDF datasheet for TMDSCM572X.pdf |
|
STMicroelectronics | Quasi Resonant Flyback Adapter Board Download PDF datasheet for EVL6566B-65W-QR.pdf |
|
NXP | CLRC663 ARM-Based Microcontroller Reader Board Download PDF datasheet for CLEV663B,699.pdf |
|
Microchip | ATSAMA5D2B SMART ARM-based Microprocessor Evaluation Kit Download PDF datasheet for ATSAMA5D2B-XULT.pdf |