| Part Number | NT-NUC200V |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology |
| Quantity in stock | 764990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EV-BOARD MCU |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Tools |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NT-NUC200V |
| Datasheet download | - |
| Part Number | NT-NUC200V |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-NT-NUC200V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | TDC1000 and TDC7200 Ultrasonic Analog-Front-End Evaluation Module Download PDF datasheet for TDC1000-TDC7200EVM.pdf |
|
NXP | Development Board, Kinetis K80 MCU Tower System Module Download PDF datasheet for TWR-K80F150M.pdf |
|
Texas Instruments | CC2564 Bluetooth Controller Evaluation Board Download PDF datasheet for CC2564MODNEM.pdf |
|
ON Semiconductor | FLASH ROM PROGRAMMING BOARD for LC88FC2F0B MCU - |
|
SiTime Corporation | SIT6165 Programming Socket Card for Field Programmable Oscillator Devices Download PDF datasheet for SIT6165DK.pdf |
|
Texas Instruments | DLP NIRscan Nano Evaluation Module Download PDF datasheet for DLPNIRNANOEVM.pdf |
|
Texas Instruments | DLP LightCrafter 9000 Evaluation Module Download PDF datasheet for DLPLCR9000EVM.pdf |
|
Texas Instruments | UCD3138A64 Control Card Evaluation Module Download PDF datasheet for UCD3138A64CEVM-660.pdf |
|
Texas Instruments | BQ34110 EVALUATION MODULE - |
|
ON Semiconductor | DLT100A Dynamic Load Tool Evaluation Board Download PDF datasheet for DLT100AGEVB.pdf |