| Part Number | MCF5484CZP200 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP |
| Quantity in stock | 530570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MPU MCF5xxx RISC 32-Bit 200MHz 2.5V 3.3V 388-Pin BGA Tray |
| Category | Processor IC |
| Family | Processors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MCF5484CZP200 |
| Datasheet download |
| Part Number | MCF5484CZP200 |
|---|---|
| Pin Count | 388 |
| Device Core | ColdFire V4e |
| Supplier Package | BGA |
| Product Dimensions | 27 x 27 x 1.95 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Lead/Silver |
| I/O Voltage | 2.5|3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Data Bus Width | 32 Bit |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Number of CPU Cores | 1 |
| MSL Level | 3 |
| Operating Supply Voltage | 1.5|3.3 V |
| Maximum Speed | 200 MHz |
| Package | 388-BGA |
| Replacement Part Number | PART-MCF5484CZP200 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | MPU MPC82xx RISC 32-Bit 0.25um 266MHz 3.3V 480-Pin TBGA Tray Download PDF datasheet for MPC8260ACZUMIBB.pdf |
|
Intel | PENTIUMPROCESSOR B925C (4M CACHE, 2.00 GHZ) FC-BGA12F, TRAY - |
|
Intel | MPU Xeon\u00ae Processor E5-2418L RISC 64-Bit 32nm 2GHz 1356-Pin FCLGA Tray Download PDF datasheet for CM8062000911406 SR0M5.pdf |
|
Texas Instruments | MPU Sitara RISC 32-Bit 1000MHz 1.8V 3.3V 491-Pin NFBGA Download PDF datasheet for AM4379BZDNA100.pdf |
|
Via Technologies | EMBEDDED PROCESSOR - |
|
NXP | Processor i.MX 6 RISC 32-Bit 850MHz 1.2V 1.5V 1.35V 624-Pin FCBGA Tray Download PDF datasheet for MCIMX6Q6AVT08AD.pdf |
|
NXP | MPU MPC82xx RISC 32-Bit 0.13um 400MHz 3.3V 516-Pin FBGA Tray Download PDF datasheet for MPC8247VRTIEA.pdf |
|
NXP | MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.32um 66MHz 357-Pin BGA Tray Download PDF datasheet for MPC860TCVR66D4.pdf |
|
Texas Instruments | MPU AM335x RISC 32-Bit 1000MHz 1.8V 3.3V 324-Pin NF-BGA Download PDF datasheet for AM3358BZCZ100.pdf |
|
NXP | MPU MCF5xxx RISC 32-Bit 66MHz 3.3V 196-Pin MAP-BGA T R Download PDF datasheet for MCF5272VM66R2.pdf |