20SEQP22M Panasonic
20SEQP22M Images
Please contact us for more photos of 20SEQP22M
Part Number 20SEQP22M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 20V 20% (6.3 X 6mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2.5mm 0.06 Ohm 458mA 5000 hr 125\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level 20SEQP22M
Datasheet download 20SEQP22M.pdf
Request Quotation for 20SEQP22M
20SEQP22M Specifications
Part Number 20SEQP22M
Construction Aluminum Cylindrical Can
Package/Case 6.3 X 6(Max)
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Equivalent Series Resistance 0.06 Ohm
Mounting Through Hole
Capacitance Value 22 uF
Pin Count 2
Termination Style Radial
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Leakage Current 220@2Min uA
Supplier Package Radial
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Ripple Current 458 mA
Voltage(DC) 20 V
Product Dimensions 6.3 x 6(Max)
Product Diameter 6.3 mm