ECA2WHG330 Panasonic
ECA2WHG330 Images
Please contact us for more photos of ECA2WHG330
Part Number ECA2WHG330
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 450V 20% (16 X 31.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 155mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2WHG330
Datasheet download ECA2WHG330.pdf
Request Quotation for ECA2WHG330
ECA2WHG330 Specifications
Part Number ECA2WHG330
Product Dimensions 31.5 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Termination Style Radial
Capacitance Value 33 uF
Voltage(DC) 450 V
Leakage Current 901@2Min uA
Construction Aluminum Cylindrical Can
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Pitch For Radial 7.5 mm
Lead Finish Tin
Mounting Through Hole
Package/Case 16 X 31.5
Operating Temperature -25 to 105 °C
Ripple Current 155 mA
Product Diameter 16 mm
Product Height 31.5 mm