| Part Number | ECHU1104JC9 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 875650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.1uF 100V PPS 5% (7.1 X 5 X 3mm) SMD 105\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECHU1104JC9 |
| Datasheet download |
| Part Number | ECHU1104JC9 |
|---|---|
| Package/Case | 2820 |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Construction | Flat |
| Product Dimensions | 7.1 x 5 x 3 mm |
| Dielectric | PPS |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 2820 |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 7.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-ECHU1104JC9 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Film 0.068uF 250VAC PET 10% (17.5 X 4.5 X 11.5mm) Radial 15mm 85\u00b0C Download PDF datasheet for ECQU2A683KL.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.33uF 63VDC 40VAC PET 10% 7.2 X 3 X 6.5mm RDL 5mm T R Download PDF datasheet for B32529-C334-K189.pdf |
|
Panasonic | FILM CAP 250V 38UF - |
|
Vishay | Cap Film 0.22uF 310VAC PP 20% (17.5 X 7 X 13.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233920224.pdf |
|
Vishay | Cap Film 1uF 100V PET 10% (17.5 X 6 X 12mm) Radial 15mm 105\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC237321105.pdf |
|
AVX | Film Capacitors 630volts 0.15 uF 0.1 Download PDF datasheet for CB177K0154KBC.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.33uF 310VAC PP 20% 17.5 X 8.5 X 15mm RDL 15mm Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233924334.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.0015uF 2000V PP 5% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for F463AG152J2K0C.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32672L8102J.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 560V PP 20% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R46KI322040M2M.pdf |