| Part Number | ECQE2104KB699 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 613900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.9 X 5.9 X 14mm) Radial 5mm 105\u00b0C Ammo Pack |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECQE2104KB699 |
| Datasheet download |
| Part Number | ECQE2104KB699 |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Construction | Radial |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Seated Plane Height | 14 mm |
| Termination Style | Radial |
| Supplier Package | Radial |
| Dielectric Material | PET |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 7.9(Max) x 5.9(Max) x 14(Max) |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Through Hole |
| Package/Case | 7.9(Max) X 5.9(Max) X 14(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Depth | 5.9(Max) mm |
| Product Height | 14(Max) mm |
| Product Length | 7.9(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECQE2104KB699 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Film 0.33uF 560V PP 10% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KI333050N0K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 6.8uF 600V PP 5% (42 X 28 X 37mm) Radial 37.5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C4ATHBW4680A3JJ.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.0068uF 400V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5.08mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for BFC237066682.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.015uF 16V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1C153GX5.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 250V PP 5% (23 X 8 X 15mm) Radial 20mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF2474JB.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.001uF 16V PPS 5% (1.6 X 0.8 X 0.7mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1C102JX5.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.01uF 440VAC PP 20% 17.5 X 5 X 11mm RDL 15mm T R Download PDF datasheet for BFC233817103.pdf |
|
KEMET | Cap Film 7uF 420 470VAC PP 5% Aluminum Cylindrical Can Double Faston 85\u00b0C Download PDF datasheet for C878BF34700AA0J.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2334KB.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.047uF 1000V PP 20% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R413N24705000M.pdf |