| Part Number | ECWF2W105KA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 562260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 1uF 450V PP 10% (18.1 X 9.3 X 12.6mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECWF2W105KA |
| Datasheet download |
| Part Number | ECWF2W105KA |
|---|---|
| Lead Pitch For Radial | 15 mm |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Package/Case | 18.1(Max) X 9.3(Max) X 12.6(Max) |
| Seated Plane Height | 14.1 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Voltage(DC) | 450 V |
| Termination Style | Radial |
| Rad Hard | No |
| Dielectric | PP |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 18.1 x 9.3 x 12.6 mm |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Product Depth | 9.3(Max) mm |
| Product Height | 12.6(Max) mm |
| Product Length | 18.1(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECWF2W105KA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 630V PET 10% (26 X 7 X 16.5mm) Radial 22.5mm 100\u00b0C Tray Download PDF datasheet for MMK22.5224K630D17L4TRAY.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.15uF 450VDC PP 10% (12.6 X 4.6 X 14.1mm) Radial 7.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWFD2W154KB.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (18 X 11.2 X 16.1mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF4474JL.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 100V PET 5% Radial 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECQE1474JF3.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.33uF 63VDC 40VAC PET 10% 7.2 X 3 X 6.5mm RDL 5mm T R Download PDF datasheet for B32529-C334-K189.pdf |
|
AVX | Capacitor, SMD, Thin-film, 0201 Case, 25Vdc, \u00b130ppm \u00b0C, 2.2pF, \u00b10.1pF, ACCU-P, \u00f87\"T R 5k Download PDF datasheet for 02013J2R2BBSTR.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.047uF 400V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for R60MF2470DQ6AK.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 2.2uF 450V PP 10% (17.5 X 11.1 X 14.3mm) Radial 15mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWFD2W225K.pdf |
|
Vishay | Cap Film 2.2uF 310VAC PP 20% (31.5 X 15 X 25mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233920225.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 760V PP 10% (26 X 13.5 X 23mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Tray Download PDF datasheet for PHE840MD7100KD20R06L2.pdf |