EEE1JA220UP Panasonic
EEE1JA220UP Images
Please contact us for more photos of EEE1JA220UP
Part Number EEE1JA220UP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 63V 20% (8 X 6.2mm) SMD 40mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEE1JA220UP
Datasheet download EEE1JA220UP.pdf
Request Quotation for EEE1JA220UP
EEE1JA220UP Specifications
Part Number EEE1JA220UP
Ripple Current 40 mA
Leakage Current 13.86@2Min uA
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 63 V
Product Dimensions 6.2 mm
Package/Case 8 X 6.2
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Max Processing Temp 235
Tolerance 20 %
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Capacitance Value 22 uF
Product Diameter 8 mm
Product Height 6.2 mm