EEEFK1E471AP Panasonic
EEEFK1E471AP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E471AP
Part Number EEEFK1E471AP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 470uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 850mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E471AP
Datasheet download EEEFK1E471AP.pdf
Request Quotation for EEEFK1E471AP
EEEFK1E471AP Specifications
Part Number EEEFK1E471AP
Mounting Surface Mount
Type Cylindrical
Package/Case 10 X 10.2
Construction Cylindrical
Leakage Current 117.5@2Min uA
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 470 uF
Product Dimensions 10.2 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Ripple Current 850 mA
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm