EEEFK1E471GP Panasonic
EEEFK1E471GP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E471GP
Part Number EEEFK1E471GP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 470uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 850mA 5000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E471GP
Datasheet download EEEFK1E471GP.pdf
Request Quotation for EEEFK1E471GP
EEEFK1E471GP Specifications
Part Number EEEFK1E471GP
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Package/Case 10 X 10.2
Leakage Current 117.5@2Min uA
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 470 uF
Product Dimensions 10.2 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 235
Ripple Current 850 mA
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm