EEEFKE101XAP Panasonic
EEEFKE101XAP Images
Please contact us for more photos of EEEFKE101XAP
Part Number EEEFKE101XAP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFKE101XAP
Datasheet download EEEFKE101XAP.pdf
Request Quotation for EEEFKE101XAP
EEEFKE101XAP Specifications
Part Number EEEFKE101XAP
Voltage(DC) 25 V
Package/Case 6.3 X 7.7
Product Dimensions 7.7 mm
Capacitance Value 100 uF
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 105 °C
Tolerance 20 %
Lead Finish Tin/Bismuth
Leakage Current 25@2Min uA
Construction Cylindrical
Ripple Current 280 mA
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm