| Part Number | ELC-08D2R2E |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 250770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 2.2uH 20% 10KHz Ferrite 7.2A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC-08D2R2E |
| Datasheet download | - |
| Part Number | ELC-08D2R2E |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Package/Case | 10 X 8.5 X 13 |
| Product Dimensions | 10 x 8.5 x 13 mm |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 8.5 mm |
| Product Height | 13 mm |
| Product Length | 10 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC-08D2R2E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind RF Choke 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-470K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 1.2mH 10% 10KHz Ferrite 230mA RDL Download PDF datasheet for ELC09D122F.pdf |
|
Pulse | Ind Current Sense 94.5mH 10KHz RDL Download PDF datasheet for FIS121NL.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 680nH 10% 25MHz 50Q-Factor Phenolic 1.22A AXL T R Download PDF datasheet for 1537R-08K.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS6045331M-10.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 29mH 16KHz 4A Pin Download PDF datasheet for SC-04-200JV.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 10uH 10% 7.9MHz 55Q-Factor Ferrite 180mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-44-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 56mH 10% 79.6KHz 20Q-Factor Ferrite 20mA RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-563K-RC.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 37mH 1KHz 300mA Pin Download PDF datasheet for SU10VFC-R03370.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 200uH 30% 10KHz Ferrite 6A Pin Blister Tray Download PDF datasheet for B82721K2602N20.pdf |