| Part Number | ELC08D680E |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 753430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 68uH 10% 10KHz Ferrite 1A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC08D680E |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC08D680E |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Package/Case | 10 X 8.5 X 13 |
| Product Dimensions | 10 x 8.5 x 13 mm |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Product Depth | 8.5 mm |
| Product Height | 13 mm |
| Product Length | 10 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC08D680E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-470KL.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 430nH 5% 25MHz 30Q-Factor Phenolic 650mA AXL T R Download PDF datasheet for 1782-11J.pdf |
|
SCHURTER | DFKH COMPENSATED CHOKE 2A 1mH Download PDF datasheet for DFKH-14-0003.pdf |
|
Vishay | Ind 150uH 10% 0.79MHz 90Q-Factor 306mA Radial Bulk Download PDF datasheet for PC9FJ151K.pdf |
|
Abracon | Ind Power 2.2mH 10% 1KHz Ferrite 100mA Axial T R Download PDF datasheet for AIAP-01-222K-T.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 200uH 30% 10KHz Ferrite 6A Pin Blister Tray Download PDF datasheet for B82721K2602N20.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 4.7mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 600mA Pin Tray Download PDF datasheet for B82730U3601A20.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke Toroid 850uH 15% 1KHz Ferrite 2A Pin Download PDF datasheet for 7107-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind General Purpose 820uF 10% 796KHz 30Q-Factor 380mA Radial T R Download PDF datasheet for LHLC08TB821K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 6.8uH 20% 10KHz Ferrite 3.8A RDL Download PDF datasheet for ELC08D6R8E.pdf |