| Part Number | ELKE102FA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 619650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EMI Filter 5MHz 2A 50VDC J-Bend SMD Embossed Carrier T R |
| Category | Filter |
| Family | EMI Filter |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELKE102FA |
| Datasheet download |
| Part Number | ELKE102FA |
|---|---|
| Type | Digital Noise Filter |
| Termination | J-Bend |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 1206 |
| Maximum Current Rating | 2 A |
| Operating Frequency | 5 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.8 x 2.2 mm |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 2.2 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELKE102FA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
CTS | EMI Filter 10A 100VDC Solder SMD Bulk Blister Tape Download PDF datasheet for 4701-001.pdf |
|
Molex | ZQSFP+ CAGE 1X4 SPRING FINGER ASSEMBLY Download PDF datasheet for 1000171547.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | EMI Filter 24dB Min Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for SLFB18-2R450G-02TF.pdf |
|
Murata Manufacturing | EMI Filter Flat Style SMD Download PDF datasheet for BLM21BD102SH1D.pdf |
|
Laird | SHIELDING GASKET GK,NICU,PTAFG,PU,V0,REC - |
|
Murata Manufacturing | EMI Filter Flat Style SMD Download PDF datasheet for BLM18PG300SH1D.pdf |
|
ON Semiconductor | EMI Filter 15dB 0.1A Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for EMI8143MUTAG.pdf |
|
Semtech | EMI Filter Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for STF203-33.TCT.pdf |
|
Texas Instruments | EMI Filter >25dB Flat Style SMD Download PDF datasheet for TPD8F003DQDR.pdf |
|
Texas Instruments | EMI Filter Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for TPD3F303DQDR.pdf |