| Part Number | ELL6SH470M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 224260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 600mA Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH470M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH470M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.3 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.3 mm |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH470M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 310mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100518NJ-T.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 47nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-47NK-T.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz Ferrite 1.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D38NP-180NC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18AG221SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 4.5A T R Download PDF datasheet for SDR0805-3R3ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for CPL-4-50TR-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.59A T R Download PDF datasheet for DR127-151-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for NRS8040T470MJGK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 600mA T R Download PDF datasheet for SRR1206-331KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R27-R.pdf |