ERA-2AEB1431X Panasonic
ERA-2AEB1431X Images
Please contact us for more photos of ERA-2AEB1431X
Part Number ERA-2AEB1431X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 1.43K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA-2AEB1431X
Datasheet download ERA-2AEB1431X.pdf
Request Quotation for ERA-2AEB1431X
ERA-2AEB1431X Specifications
Part Number ERA-2AEB1431X
Resistance Value 1.43 kOhm
Pin Count 2
Supplier Package 0402
Termination Style Wraparound
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Style Molded
Power Rating 0.0625 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm