ERA2AEB104X Panasonic
ERA2AEB104X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB104X
Part Number ERA2AEB104X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 100K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB104X
Datasheet download ERA2AEB104X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB104X
ERA2AEB104X Specifications
Part Number ERA2AEB104X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm