ERA2AEB2432X Panasonic
ERA2AEB2432X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB2432X
Part Number ERA2AEB2432X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description THIN FILM RESISTORS - SMD 0402 24.3KOHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB2432X
Datasheet download ERA2AEB2432X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB2432X
ERA2AEB2432X Specifications
Part Number ERA2AEB2432X
Case Size 0402
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Type Thin Film
Termination Style Wraparound
Packaging Punched Paper Tape and Reel
Lead Free Yes
Family ERA2A
Resistance Value 24.3 kOhm
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm