ERA2AEB3832X Panasonic
ERA2AEB3832X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB3832X
Part Number ERA2AEB3832X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 38.3K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB3832X
Datasheet download ERA2AEB3832X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB3832X
ERA2AEB3832X Specifications
Part Number ERA2AEB3832X
Resistance Value 38.3 kOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm