ERA2AEB4991X Panasonic
ERA2AEB4991X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB4991X
Part Number ERA2AEB4991X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 4.99K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB4991X
Datasheet download ERA2AEB4991X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB4991X
ERA2AEB4991X Specifications
Part Number ERA2AEB4991X
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0402
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Resistance Value 4.99 kOhm
Pin Count 2
Tolerance 0.1 %
Termination Style Wraparound
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0402
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.6 mg
Replacement Part Number PART-ERA2AEB4991X
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERA2AEB4991X
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R