ERA3AEB393V Panasonic
ERA3AEB393V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB393V
Part Number ERA3AEB393V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 39K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB393V
Datasheet download ERA3AEB393V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB393V
ERA3AEB393V Specifications
Part Number ERA3AEB393V
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 39 kOhm
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm