ERA3AEB6491V Panasonic
ERA3AEB6491V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB6491V
Part Number ERA3AEB6491V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 6.49K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB6491V
Datasheet download ERA3AEB6491V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB6491V
ERA3AEB6491V Specifications
Part Number ERA3AEB6491V
Power Rating 0.1 W
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Resistance Value 6.49 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm