| Part Number | ERA3ARW152V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 308520 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thin Film 0603 1.5K Ohm 0.05% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERA3ARW152V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERA3ARW152V |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Style | Molded |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Temperature Coefficient | ±10 ppm/°C |
| Resistance Value | 1.5 kOhm |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 0.05 % |
| Lead Finish | Tin |
| Case Size | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERA3ARW152V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0603 91 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPJ910.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thin Film 0201 4.75K Ohm 0.5% 1 32W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for 9-2176073-2.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 1.87K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for D55342E07B1E87RWS.pdf |
|
Vishay | RES THKFLM 0505 1K OHM 0.125W 0.01 100PPM 0.001% SMD Download PDF datasheet for M55342K02B1E00SWL.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 470Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10FZPF4700.pdf |
|
NIC Components | RES SMT 0805 2.2KOHM 0MW Download PDF datasheet for NRCL10J222TRF.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 36.5K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for D55342E07B36E5RWS.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZHF5601.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 27K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for P0603E2702BNT.pdf |
|
Vishay | MMA 0204-15 0.1% B Download PDF datasheet for MMA02040E7322BB300.pdf |