ERA3YEB183V Panasonic
ERA3YEB183V Images
Please contact us for more photos of ERA3YEB183V
Part Number ERA3YEB183V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 18K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3YEB183V
Datasheet download ERA3YEB183V.pdf
Request Quotation for ERA3YEB183V
ERA3YEB183V Specifications
Part Number ERA3YEB183V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Case Size 0603
Type Metal Film
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Resistance Value 18 kOhm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm