ERA6AEB7153V Panasonic
ERA6AEB7153V Images
Please contact us for more photos of ERA6AEB7153V
Part Number ERA6AEB7153V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 715K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6AEB7153V
Datasheet download ERA6AEB7153V.pdf
Request Quotation for ERA6AEB7153V
ERA6AEB7153V Specifications
Part Number ERA6AEB7153V
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Resistance Value 715 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm