ERA6AED122V Panasonic
ERA6AED122V Images
Please contact us for more photos of ERA6AED122V
Part Number ERA6AED122V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 1.2K Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6AED122V
Datasheet download ERA6AED122V.pdf
Request Quotation for ERA6AED122V
ERA6AED122V Specifications
Part Number ERA6AED122V
Tolerance 0.5 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Resistance Value 1.2 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm