ERA6ARB512V Panasonic
ERA6ARB512V Images
Please contact us for more photos of ERA6ARB512V
Part Number ERA6ARB512V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 5.1K Ohm 0.1% 1 8W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6ARB512V
Datasheet download ERA6ARB512V.pdf
Request Quotation for ERA6ARB512V
ERA6ARB512V Specifications
Part Number ERA6ARB512V
Tolerance 0.1 %
Case Size 0805
Resistance Value 5.1 kOhm
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm