ERA6YED121V Panasonic
ERA6YED121V Images
Please contact us for more photos of ERA6YED121V
Part Number ERA6YED121V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 120 Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YED121V
Datasheet download ERA6YED121V.pdf
Request Quotation for ERA6YED121V
ERA6YED121V Specifications
Part Number ERA6YED121V
Tolerance 0.5 %
Resistance Value 120 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm