| Part Number | ERG2SJ513V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 704310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Metal Oxide 51K Ohm 5% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Through Hole |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERG2SJ513V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERG2SJ513V |
|---|---|
| Product Dimensions | 12 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin |
| Replacement Part Number | PART-ERG2SJ513V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Metal Film 1K Ohm 1% 1 2W \u00b125ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for CMF551K0000FEEA.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 10K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RNC50J1002BSB14.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Oxide 51K Ohm 5% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for ERG2SJ513V.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 68 Ohm 5% 3W \u00b1300ppm \u00b0C Conformal Axial Thru-Hole Tape Box Download PDF datasheet for ERG3SJ680J.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 133 Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for MBA02040C1330FCT00.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 1K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for RN55C1001FRE6.pdf |
|
TE Connectivity | Res Carbon Film 150K Ohm 5% 1W -500ppm \u00b0C to -100ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for 1623925-7.pdf |
|
Vishay | CMF-55 3.6K 1% T-1 RN55D3601F B14 Download PDF datasheet for RN55D3601FB14.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 102K Ohm 0.1% 1 2W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for CMF55102K00BHEA.pdf |
|
Vishay | Res Metal Glaze 560K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for VR25000005603JA100.pdf |