| Part Number | ERG3SJ750J |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 650190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Metal Oxide 75 Ohm 5% 3W \u00b1300ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Through Hole |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERG3SJ750J |
| Datasheet download |
| Part Number | ERG3SJ750J |
|---|---|
| Supplier Package | Axial |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Finish | Tin |
| Resistance Value | 75 Ohm |
| Termination Style | Axial |
| Case Style | Conformal |
| Product Dimensions | 5.5 x 15 |
| Temperature Coefficient | ±300 ppm/°C |
| Power Rating | 3 W |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 200 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Product Diameter | 5.5 mm |
| Product Length | 15 mm |
| Product Weight | 1.47 G |
| Replacement Part Number | PART-ERG3SJ750J |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Wirewound 1K Ohm 1% 2W \u00b1300ppm \u00b0C Molded AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for BSI06310000FA22.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 390 Ohm 2% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RLR07C3900GSB14.pdf |
|
TE Connectivity | Res Thick Film 0603 68 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Download PDF datasheet for 1622988-1.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 56K Ohm 1% 3 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for MBB02070C5602FC100.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Oxide 62K Ohm 5% 1W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERG1SJ623P.pdf |
|
Vishay | Res Wirewound 1K Ohm 1% 3W \u00b120ppm \u00b0C 0.001% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RWR89S1001FSB14.pdf |
|
Panasonic | RES 5.1K OHM 2W 5% AXIAL Download PDF datasheet for ERG2SJ512.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 213K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RNC50J2133BSB14.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 47K Ohm 5% 2W \u00b1250ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for PR02000204702JR500.pdf |
|
TE Connectivity | Res Wirewound 1K Ohm 5% 7W \u00b1300ppm \u00b0C Ceramic Axial Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for 1-2176084-3.pdf |