ERJ-1GEF10R0C Panasonic
ERJ-1GEF10R0C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GEF10R0C
Part Number ERJ-1GEF10R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GEF10R0C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GEF10R0C
ERJ-1GEF10R0C Specifications
Part Number ERJ-1GEF10R0C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 10 Ohm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm