ERJ-1GNJ360C Panasonic
ERJ-1GNJ360C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GNJ360C
Part Number ERJ-1GNJ360C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 36 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GNJ360C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GNJ360C
ERJ-1GNJ360C Specifications
Part Number ERJ-1GNJ360C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 36 Ohm
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm