ERJ-2GEJ103X Panasonic
ERJ-2GEJ103X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2GEJ103X
Part Number ERJ-2GEJ103X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 10K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2GEJ103X
Datasheet download ERJ-2GEJ103X.pdf
Request Quotation for ERJ-2GEJ103X
ERJ-2GEJ103X Specifications
Part Number ERJ-2GEJ103X
Resistance Value 10 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm