ERJ-3EKF1302V Panasonic
ERJ-3EKF1302V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF1302V
Part Number ERJ-3EKF1302V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 13K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF1302V
Datasheet download ERJ-3EKF1302V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF1302V
ERJ-3EKF1302V Specifications
Part Number ERJ-3EKF1302V
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 13 kOhm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERJ-3EKF1302V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ-3EKF1302V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0402 52.3K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R