ERJ-6ENF1501V Panasonic
ERJ-6ENF1501V Images
Please contact us for more photos of ERJ-6ENF1501V
Part Number ERJ-6ENF1501V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-6ENF1501V
Datasheet download ERJ-6ENF1501V.pdf
Request Quotation for ERJ-6ENF1501V
ERJ-6ENF1501V Specifications
Part Number ERJ-6ENF1501V
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 1.5 kOhm
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm