ERJ-8GEYJ103V Panasonic
ERJ-8GEYJ103V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8GEYJ103V
Part Number ERJ-8GEYJ103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8GEYJ103V
Datasheet download ERJ-8GEYJ103V.pdf
Request Quotation for ERJ-8GEYJ103V
ERJ-8GEYJ103V Specifications
Part Number ERJ-8GEYJ103V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Rad Hard No
Case Size 1206
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Tin
Resistance Value 10 kOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm