ERJ-P03F33R0V Panasonic
ERJ-P03F33R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P03F33R0V
Part Number ERJ-P03F33R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P03F33R0V
Datasheet download ERJ-P03F33R0V.pdf
Request Quotation for ERJ-P03F33R0V
ERJ-P03F33R0V Specifications
Part Number ERJ-P03F33R0V
Resistance Value 33 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm