ERJ12SF10R0U Panasonic
ERJ12SF10R0U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF10R0U
Part Number ERJ12SF10R0U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 10 Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF10R0U
Datasheet download ERJ12SF10R0U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF10R0U
ERJ12SF10R0U Specifications
Part Number ERJ12SF10R0U
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 10 Ohm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Rad Hard No
Case Size 2010
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm