ERJ12SF1331U Panasonic
ERJ12SF1331U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF1331U
Part Number ERJ12SF1331U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 1.33K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF1331U
Datasheet download ERJ12SF1331U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF1331U
ERJ12SF1331U Specifications
Part Number ERJ12SF1331U
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Resistance Value 1.33 kOhm
Case Size 2010
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm